bez kategorii

Nowa pozycja wydawnicza

 

s. Katarzyna Feduś, Modlitwa w życiu i pismach Edyty Stein

 

„Jedną z najwybitniejszych kobiet XX wieku była Edyta Stein, patronka Europy, Żydówka, fenomenolog, karmelitanka, ofiara nazistowskiego reżimu, ale także kobieta modlitwy. Choć przez pewien czas nazywała siebie ateistką, jednak zawsze poszukiwała prawdy i to dążenie doprowadziło ją do odkrycia, że bez Boga nie można zrozumieć człowieka i świata.

Edyta Stein napisała, że modlitwa jest najwyższym osiągnięciem, do jakiego człowiek jest zdolny. Jednak nie jest ona osiągnięciem jedynie ludzkim. Na modlitwie człowiek wznosi się do Boga, a łaska Boża zstępuje na niego. Podkreślała, że dusza wobec ciężaru codzienności potrzebuje ciągle nowej mocy, płynącej z niewyczerpanego źródła łaski Bożej. Człowiek, jeżeli chce dojść do tego źródła, musi podążać drogą modlitwy”.

Autorka

 

„Książka ukazuje modlitwę w życiu i pismach wielkiej świętej, Teresy Benedykty od Krzyża, znanej w świecie jako Edyta Stein. W jej życiu i twórczości splatają się najważniejsze nurty doświadczeń modlitewnych różnych szkół duchowości, na czele z tradycją karmelitańską, reprezentowaną przez wielkich doktorów Kościoła: Teresę od Jezusa, Jana od Krzyża i Teresę od Dzieciątka Jezus. Już sam fakt, że prezentowana książka dotyczy duchowości Edyty Stein, wybitnej myślicielki, męczennicy z Auschwitz-Birkenau i rozmodlonej karmelitanki, stanowi argument, by uważnie zapoznać się z jej treścią”.

Ze Słowa Wstępnego

 

Zainteresowanych szczegółami prosimy o kontakt:

„Koinonia Św. Pawła” w Kielcach  
tel. 606 124 328

 

 

 

 

Skip to content