Modlitwa wstawiennicza


„Miłosierny jest Pan i łaskawy” Ps 111(110), 4

 

Modlitwa wstawiennicza. Ufając słowu Bożemu, modlimy się wstawienniczo przed Najświętszym Sakramentem za wszystkich, którzy nas o to proszą. Prośby można kierować do nas osobiście, można składać je w koszu z intencjami (przed ołtarzem w kaplicy) albo skorzystać z internetowej skrzynki intencji. Można również zamawiać intencje Mszalne oraz prosić o modlitwę wstawienniczą braci i siostry podczas cotygodniowego spotkania modlitewnego w środę. 

 

 

Zapraszamy każdego, kto potrzebuje takiej modlitwy bądź chce razem z nami modlić się za innych!

Każdy czwartek o 16.00 w naszej kaplicy.

 

Modlitwa wstawiennicza (z Katechizmu Kościoła Katolickiego):

2635 Wstawianie się za innymi, prośba o coś dla innych, jest ? od czasu Abrahama ? czymś właściwym dla serca pozostającego w harmonii z miłosierdziem Bożym. W czasie Kościoła wstawiennictwo chrześcijańskie uczestniczy we wstawiennictwie Chrystusa: jest wyrazem komunii świętych. We wstawiennictwie ten, kto się modli, „niech ma na oku nie tylko swoje własne sprawy, ale też i drugich” (Flp 2, 4). Do tego stopnia, aby modlił się za tych, którzy wyrządzają mu zło.

2636 Pierwsze wspólnoty chrześcijańskie przeżywały bardzo głęboko tę formę dzielenia się. Paweł Apostoł pozwala im uczestniczyć w ten sposób w swoim posługiwaniu Ewangelii, ale też wstawia się za nimi. Wstawiennictwo chrześcijan nie zna granic: „za wszystkich ludzi, za królów i za wszystkich sprawujących władzę” (1 Tm 2,1-2), za tych, którzy prześladują, za zbawienie tych, którzy odrzucają Ewangelię.

 

 

 

Skip to content