świadectwa

Formacja małżeństw „W drodze ku jedności”

 

W dniach 11-13 listopada 2022 roku wzięliśmy udział w rekolekcjach Ku jedności małżeńskiej.  Niejednokrotnie uczestniczyliśmy w tego typu wydarzeniach, jednak rekolekcje u sióstr wywarły na nas szczególne wrażenie. Usłyszeliśmy treści bardzo ważne, warte zapamiętania i co najważniejsze: zastosowania w życiu. Rekolekcje perfekcyjnie przygotowane, świetnie przeprowadzone, w bardzo serdecznej atmosferze. Tematy o doniosłym znaczeniu, bardzo istotne dla budowania relacji małżeńskiej, a także rodzinnej. Wiele zdań zapisało się w pamięci i oby w niej pozostały jak najdłużej, pomagając zmieniać nasze życie na lepsze. Oto niektóre z nich: każdy człowiek jest grzesznikiem, potrzebującym Bożego Miłosierdzia, tylko Bóg jest w stanie w pełni zaspokoić ludzkie serce, przebaczenie jest decyzją, współmałżonek ma prawo do odmiennego postrzegania pewnych spraw, trzeba być pierwszym w przebaczaniu, nauczyć się też empatycznego słuchania. Dopełnieniem konferencji były ćwiczenia w parach, pozwalające na nowo odkrywać współmałżonka. Niech Pan Bóg będzie uwielbiony za ten dobry czas w naszym życiu.

                                                                       Anna i Grzegorz

 

Na rekolekcje „W drodze ku jedności” zapisaliśmy się bez żadnych oczekiwań – chcieliśmy spędzić razem czas. Jesteśmy małżeństwem od 19 lat, a w domowym kościele od 8 lat, z czym wiążą się pewne zobowiązania (regularna modlitwa, regularne studium Pisma Świętego, dialog małżeński, rekolekcje). Bóg wiedział czego brakuje naszemu małżeństwu.

To był przepiękny czas. Wprawdzie mocno intensywny i nie pozostawiający zbyt wiele czasu wolnego, ale tak właśnie miało być. To czas pełen mądrych i zapadających w serce słów podczas konferencji, warsztatów, ćwiczeń, których nie spotyka się na co dzień w kościołach. Pogłębienie tematów związanych z życiem małżeńskim, intymnością, płodnością po to aby w pełni wolności dojść do głębszej miłości, niezależnie na jakim jesteśmy etapie rozwoju małżeństwa. Nie przez przypadek znaleźliśmy się w tym miejscu, to dla nas był czas wielu rozmów małżeńskich wynikających z ćwiczeń i warsztatów, na te nieco trudniejsze tematy i szansa na zaprowadzenie zmian, do końca życia małżeńskiego, bo przecież jesteśmy ciągle w drodze😊 Wielkie Bóg zapłać za wspaniale zorganizowane rekolekcje! Dziękujemy za materiały z warsztatów i ćwiczeń, które będziemy wykorzystywać co jakiś czas do naszego dialogu małżeńskiego. Bóg jest i działa w bliskości małżonków i nic nie zabiera, nie ogranicza a zawsze obdarza😊 Jeszcze bardziej w naszej codzienności chcemy świadczyć o Jezusie zaczynając zmiany i działanie od samych siebie. Chwała Panu!

                                                                                                                                      Agnieszka i Marcin

 

 

Skip to content